Отборите на Левски и Славия играят при  в мач от

...

НА ЖИВО: Левски 1:0 Славия, Ивелин Попов с пропуск от бялата точка

Отборите на Левски и Славия играят при  в мач от 18-ия кръг на efbet Лига. Ивелин Попов откри за " сините " в 20-ата минута.

Двубоят на стадион „ Георги Аспарухов ” започва в 17:30 часа и може да го гледате в директно предаване по DIEMA SPORT, както и PLAY DIEMA XTRA. В Gong.bg ще проследим развиването на срещата минута по минута.

Мачът на стадион „ Георги Аспарухов ” стартира в чудесно движение. Само секунди след първия съдийски сигнал домакините стигнаха до ъглов удар, който обаче не донесе заплаха за стража на „ белите ”. В 3-ата минута Славия стигна до гол във вратата на Левски, само че попадението бе анулирано поради засада. Ахмед Ахмедов бе изведен зад защитата на „ сините ” и съумя да преодолее Пламен Андреев, само че след обзор на обстановката с ВАР, бе отсъдена засада на нападателя. Последва още един късмет за гостите, като този път Галин Иванов насочи отдалечен изстрел, само че топката мина около десния непряк дирек.

Левски бе доста покрай гол в 14-ата минута. „ Сините ” стигнаха до свободен удар в половината на „ белите ”. Филип Кръстев центрира съвършено в наказателното поле, където Цунами стреля с глава, само че Вуцов със сетни старания съумя да избие в ъглов удар.

Гостите дадоха отговор с рискова офанзива, при която Тони Тасев бе изведен зад защитата на Левски, само че след единоборство с Уелтън, падна на земята. Кабаков реши, че футболистът на „ сините ” е играл чисто и остави играта да продължи.

Резултатът в мача бе открит след 20 минути игра. Уелтън получи отляво и незабавно продължи топката към Цунами. Крилото на „ сините ” напредна, стигна до аутлинията и центрира доста точно на главата на Ивелин Попов, който бе оставен безусловно самичък на границата на вратарското поле. Опитният футболист с глава съумя да насочи топката в мрежата за 1:0.

В идващите минути единоборствата в центъра на терена доминираха, а заплахите пред двете порти липсваха. Андриан Краев опитва да изненада Вуцов с отдалечен шут, само че топката не попадна в задачата.

Постепенно играчите на Станимир Стоилов още веднъж съумяха да вземат самодейността, до момента в който гостите избраха да работят на контраофанзива. Футболистите на Левски стигнаха до цели седем корнера през първата част, които обаче не донесоха опасност за вратата на „ белите ”.

Уелтън на два пъти тормози съществено Вуцов след далечни изстрели, като при втория удар вратарят на Славия трябваше да се намесва и със сетни старания да избие топката. В продължението на първото полувреме Левски стигна до директен свободен удар на самата граница на наказателното поле. Георги Миланов се нагърби с осъществяването му, само че стреля право в ръцете на Светослав Вуцов, който избави без особени проблеми.